גולש/ת יקר/ה, הדפדפן בו את/ה גולש/ת (internet explorer) אינו מעודכן ואינו נתמך יותר. אתר זה נבנה בהתאמה לתצוגה בדפדפנים מודרניים. למידע נוסף ולשדרוג הדפדפן, לחץ/י כאן 
השימוש בדפדפן מיושן עלול לפגוע בחוויית הגלישה ולחשוף את המשתמש בו לסיכוני אבטחה חמורים, ומומלץ לעדכן בהקדם האפשרי.

הקשר בין כסא ארגונומי וכאבי גב

ישיבה ממושכת לאורך זמן על כסא מחשב יכולה לגרום לכאבי גב, כאבי צוואר, דלקות במרפק, כאבי ראש ובעיוות בריאותיות אחרות שניתן למנוע מראש אם בוחרים כיסא ארגונומי נכון.

למה חשוב להקפיד על כסא ארגונומי?

דו"ח על כאבי שלד-שריר הכולל 25 מדינות אירופאית, ובהן ישראל, מעלה כי 1 מכל 10 ישראלים סובל מכאבי גב, כאבי צוואר או מחלות מפרקים. מחצית מהיעדרויות מהעבודה במשך 3 ימים ויותר נובעים מכאבים אלו.
חלק ניכר מכאבי הגב לא נגרמים מתאונות, אלא מנזק איטי וממושך שמצטבר לאורך זמן בעקבות ישיבה לא נכונה על כסא משרדי.

נהוג לחלק את הגורמים לכאבים לפי מספר גורמים:

 • ישיבה סטטית ללא תנועה במשך זמן ארוך שמקטינה את זרימת הדם
 • ישיבה בתנוחה לא נכונה שיכולה לגרום לדלקות בשרירים וגידים
 • עומס יתר על השלד שיכול גרום לבלט או לפריצת דיסק
 • לחץ יתר על אזור המותניים והרגליים שיכולים להזיק לזרימת הדם בחלק התחתון של הגוף

איך אנחנו מרגישים בסוף יום העבודה לאחר שישבנו על כסא מחשב?

אם אנחנו עייפים, עם כאבי גב או כאבי ראש, ישיבה נכונה על כסא מחשב ארגונומי יכולה לשפר את ההרגשה.
אֶרְגּוֹנוֹמְיָה (מיוונית: ארגו = עבודה, נומוס = חוק; נקרא גם: הַנְדָּסַת אֱנוֹשׁ) הוא מדע העוסק בחקר הממשק ויחסי הגומלין שבין בני אדם לסביבה.
מצאנו שהרבה מאוד אנשים יושבים במשך שנים על כסא שאיננו ארגונומי מחוסר מידע על האפשרויות שיש ומחוסר יכולת להבדיל בין כסא משרדי ארגונומי אמיתי לכסא שבפרסום שלו נכתב שהוא ארגונומי.

אפיונים של כסא ארגונומי

 • תמיכה לומברית מתכווננת, בהרבה פרסומים נכתב "כולל תמיכה לגב התחתון", אבל תמיכה לומברית או תמיכה לגב התחתון זה לא רק כרית ספוג, התמיכה חייבת להיות מתכווננת כדי להתאים במדוייק לכל גוף ולספק תמיכה אמתית לאזור גב התחתון.
   
 • מושב עם קצה קדמי מעוקל כלפי מטה
  מושב שאינו יוצר לחץ מאחורי הירכיים או הברכיים.
   
 • ספוג וריפוד
  אין צורך בכסא עם ספוגים עבים מאוד במושב ובגב, ריפוד רך מאוד אומנם "מרגיש נח" בישיבה הראשונה אבל הספוגים העבים והרכים יתפסו אחרי זמן קצר את הצורה של הישיבה הלאו נכונה שלנו במקום לעזור לנו לשבת נכון.
   
 • תנועה
  כסא עבודה אורטופדי חייב לנוע בקלות ולאפשר לגוף שינויי תנוחה במהלך זמן הישיבה, עם עדיפות למנגנון סינכרוני הכולל אפשרויות עצירה במספר תחנות.
   
 • משענות ידיים
  משענות הידיים חייבות להתכוונן לפחות לגובה (עדיף גם לצדדים, קדימה ואחורה) כדי שהכסא יחזיק את משקל הידיים במקום עמוד השדרה בזמן העבודה.
   
 • עומק הישיבה
  יש לשמור מרווח של מספר סנטימטרים בודדים בין קצה המושב והברכיים. כסא מחשב עם מושב שכולל מנגנון החלקה יאפשר להתאים את העומק בצורה מדוייקת.
   
 • גובה הישיבה
  הכסא חייב לאפשר גובה ישיבה כך שהרגליים ייצרו זווית של 90 מעלת ביחס לרצפה

וחשוב לזכור: תמיד מומלץ לבצע הפסקה קצרה מדי 30 דקות, לקום מהכסא, ללכת קצת, לשחרר ידיים, רגליים ושרירי צוואר וגב, אחרי הכל הגוף שלנו מתוכנן לתנועתיות ולא לישיבה ממושכת.

איך לבחור כסא ארגונומי
קטלוג כסאות מחשב אורטופדיים

2sit – כסאות מבית טוב

2sit הינה חברה ישראלית וותיקה ומוערכת, בדגש פתרונות ישיבה מתקדמים לחללי עבודה, כסאות משרדיים אורטופדיים, ואביזרים נילווים. מוניטין החברה מתבסס על ניסיון רב שנים של למעלה מ-20 שנות ייצור, יבוא ושיווק כסאות משרדיים מתקדמים בהתאמה לצרכי הלקוח.
 

*** כל מוצרי החברה עומדים בתקנים מובילים אצל יצרני הריהוט, כמו, ANSI BIFMA CATAS והמפעל עומד בתקני , ISO9001 ו ISO14001. ***

 המומחים של 2sit ישמחו לעמוד לרשותכם, ולסייע לכם בבחירת כיסא מחשב, או כסא מנהלים בהתאמה מירבית לצרכיכם ולמבנה גופכם. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר לטלפון: 03-6138844או באמצעות טופס הפניה שלמטה.