גולש/ת יקר/ה, הדפדפן בו את/ה גולש/ת (internet explorer) אינו מעודכן ואינו נתמך יותר. אתר זה נבנה בהתאמה לתצוגה בדפדפנים מודרניים. למידע נוסף ולשדרוג הדפדפן, לחץ/י כאן 
השימוש בדפדפן מיושן עלול לפגוע בחוויית הגלישה ולחשוף את המשתמש בו לסיכוני אבטחה חמורים, ומומלץ לעדכן בהקדם האפשרי.

הסיפור שמאחורי הפתרונות האנטיבקרטריאלים

אחד מהשינויים הגדולים ביותר שהתרחשו עם התפרצות מגפת הקורונה הוא המודעות ההולכת וגדלה לחשיבות השמירה על ההיגיינה – הן ברמה האישית והן בצריכת מוצרים המספקים הגנה מפני מחוללי מחלה שונים.
כיום, נדמה כי כולנו מודעים היטב לקיומם של בקטריות, פטריות ונגיפים והסכנות הטמונות בהם. לעיתים קרובות, מחוללי המחלה מדבקים באמצעות מגע עם משטחים שונים, לרבות רהיטים, אשר באופן טבעי מהווים כר פורה להתפשטותם.

​ריהוט אנטיבקטריאלי – פיתוח חדשני במלחמה נגד נגיפים

על מנת לצמצם התפשטות של גורמי מחלות דרך פריטי ריהוט משרדי שונים, 2sit פתחה מחלקה המיישמת שימוש בבד אנטיבקטריאלי המכיל חומרים אשר דוחים וירוסים ובקטריות הגורמים לזיהומים. מדובר למעשה ברכיב המוטמע בבד הטקסטיל ומספק הגנה מפני פתוגנים שונים, אשר מומתים, או הופכים לבלתי אקטיביים, במגע עם הבד.

2SIT סגרה הסכם התקשרות עם חברה יצרנית בד שמייצרת בד אנטיבקטריאלי מוגן בפטנט, שעובד עם טכנולוגיה של סיבי כסף המוחדרים בסיסי הבד, מושכים את הנגיפים, תוקפים את הקרומים שלהם וכך הורגים אותם. הטכנולוגיה עוזרת גם בעיכוב התרבות החיידקים, ומאפשרת הגנה אנטי בקטריאלית ואנטי ויראלית תמידית, ומכיחה במחקרים יעילות של מעל 90%.

הבד הנבחר עומד בתקנים בינלאומיים:

  • ISO 20743 – determination of antibacterial activity of textile products
  • JISL 1902 – determination of anti-bacterial activity of textile products
  • AATCC 100 modify for Viruses: Determination of anti-viral activity of textile products

באופן טבעי, ברגע שבו הבד מוטמע ברהיט – בין אם מדובר בכורסאת המתנה, כסא מחשב, כסא מנהלים, או כל כסא משרדי אחר – הוא מספק את שכבת ההגנה הנחוצה מפני נגיפים שונים. חשוב לציין כי בנוסף להגנה שהבד האנטיבקטריאלי מספק מפני התפשטות חיידקים, הוא עמיד בפני שטיפה (לפי מחקרים שנעשו – גם לאחר 100 שטיפות הרכיבים האנטיבקטריאליים נשארו ללא שינוי) ואינו נפגם. בנוסף לכך, הרכיבים האנטיבקטריאליים אינם נודדים במגע עם העור ולפיכך אין נזקים בריאותיים הכרוכים במגע עם הבד.

ריהוט אנטיבקטריאלי – לא רק קורונה

הבד האנטיבקטריאלי מספק הגנה מאינספור מחוללי מחלות שונים אשר מתפשטים באמצעות משטחים. גם במרחב הציבורי הסטרילי ביותר יכולים להתפשט חיידקים ונגיפים שונים העלולים לגרום לנזק בריאותי. מיותר לציין כי בסביבת העבודה, בה הרהיטים השונים משמשים כמויות גדולות של אנשים במהלך היום, אנשים רבים נדבקים במחלות ויראליות מסוגים שונים.

לפיכך, רהיטים בהם מוטמע בד אנטיבקטריאלי ואנטי ויראלי יכולים לצמצם באופן משמעותי הדבקה מאינספור נגיפים וזיהומים שונים – החל מנגיף הקורונה ועד לשפעת.