בלוג

מעצבים משרד? תכנון ועיצוב הריהוט בחלל העבודה על ידי מעצבת פנים ללא עלות.

הכנת הדמיות ושרטוטים של הריהוט בחלל העבודה.
לפרטים נוספים אנא מלא/י פרטים:

כיצד בוחרים תאורה נכונה במשרד

כשאנחנו מחליטים לעצב את המשרד שלנו, אז לא פעם מתחברים להם מאפיינים של עיצוב עם מאפיינים מעשיים, כלומר במסגרת השיקולים שלנו נכנסים לא רק שאלות כמו "איך זה ייראה" או "עד כמה זה מתאים לעיצוב של המקום" אלא גם "האם זה פרקטי, האם זה שימושי עבורנו, האם נוכל להשתמש בזה בצורה יעילה ונכונה".

אחת הדוגמאות הבולטות לכך היא בכל מה שקשור לתאורה במשרד. אנחנו יכולים למצוא לא מעט גופי תאורה מאוד מרשימים וייחודים, כאלה שיכולים להוסיף לעיצוב של המשרד, כאלה שיכולים לייצר בו נופך ייחודי, מרשים, אלגנטי או כל דבר אחר. אך בסופו של דבר, מדובר במקום עבודה ולכן אנחנו צריכים להתייחס לא רק לעיצוב של אותם גופי תאורה אלא גם לשאלה, עד כמה הם פרקטיים, עד כמה הם שימושיים, עד כמה נוח ויעיל להשתמש בהם.

לשמחתנו, במקומות כמו מחסני תאורה ורשתות אחרות אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של מוצרים שיכולים להתאים לצרכים שלנו וכן לתנאים של המשרד שלנו. בין אם זה מבחינת עיצוב ובין אם זה מבחינת שימוש יעיל ונכון. אנחנו רק צריכים לדעת לתכנן את המקום בצורה נכונה ולבחור את התאורה שמתאימה לנו.

צריך לומר, במקומות כמו מחסני תאורה אנחנו יכולים למצוא גם יועצים שיכולים לעזור לנו לבחור בגופי תאורה שמתאימים למשרד שלנו. למשל, הם יכולים לעזור לנו לבחור מוצרים ומרכיבים שיתאימו על פי גודל המשרד, על פי מיקום השולחנות והכיסאות של העובדים שלנו, על פי כמות החלונות ופתחים אחרים מהם נכנסת תאורה חיצונית, טבעית ועוד.
 

כיצד בוחרים תאורה למשרד?

כאמור, אנחנו צריכים להתייחס לשתי הנקודות שציינו, הן לעיצוב והן לאופי השימוש הנכון באותם גופי תאורה. לשם כך אנחנו צריכים לבחון את המשרד דרך מספר נקודות.
למשל, אנחנו נבחן את הגודל של המשרד וכיצד הוא מתחלק, בין אם זה על פי מקומות בהם מוצבים השולחנות והכסאות, בין אם זה ביחס למרחק מחלונות ומקורות תאורה חיצוניים, בין אם זה ביחס לקירות ועד כמה גופי תאורה יכולים להשפיע על היכולת של העובדים אשר יושבים לצד השולחן לעבוד במקום בצורה יעילה, וכן על פי שיקולים אחרים.

אם ציינו את הנושא של כיסאות משרדיים ושולחנות, מעבר לכך שאנחנו צריכים כמובן לרכוש ריהוט שמתאים לעובדים שלנו, וכן מתאימים לעיצוב של המקום, אזי שאנחנו צריכים גם להתייחס לשאלה כיצד גופי התאורה יכולים להשתלב במקום בו אנחנו מציבים אותם. האם אנחנו צריכים תאורת שולחן, תאורת קיר או שמא תאורת תקרה יכולה להספיק.

נקודה אחרונה לגבי תכנון תאורה למשרד, אנחנו צריכים לזכור שהמקום אמור לספק תחושה יוקרתית מצד אחד אך גם רצינית ואלגנטית. לכן, לא כל דבר שמתאים לבית מגורים יכול להתאים למשרד, ואנחנו צריכים לקחת את זה בחשבון כשאנחנו בוחרים גופי תאורה.